رتبه های برتر دانش آموزان در آزمون جامع کشوری مدارس برتر آذر ۱۳۹۸

رتبه های برتر دانش آموزان در آزمون جامع کشوری مدارس برتر آذر ۱۳۹۸

توسط دانش آموزان:

پایه نهم :

علیداد اسمعیلی جاه رتبه ۱۳ کل – ارشیا نصرالله زاده رتبه ۲۹ کل – پارسا احمدی رتبه ۴۲ کل – رادین خوانساری رتبه ۷۱ کل

پایه هشتم :

کارن احمدی رتبه ۱۳ کل – محمدصدرا باقری رتبه ۲۸ کل – رامان پگاه رتبه ۳۵ کل – کوروش نجاتی رتبه ۳۷ کل – آیین مشفقی رتبه ۳۹ کل – امیرعلی ذوالفقاری رتبه ۵۵ کل – سهیل بولوردی رتبه ۵۷ کل – آرسام شعرایی راد رتبه ۶۳ کل – امیرحسین بهرادرضایی رتبه ۶۵ کل – پارسا زاهدی رتبه ۶۶ کل – محمدمهدی عباسیان امیری رتبه ۶۸ کل

پایه هفتم :

مهیا وکیلی راد رتبه ۵ کل – کسری پولکی رتبه ۷ کل – سید بهداد موسوی رتبه ۱۷ کل – رادین گودرزی رتبه ۲۹ کل – نیما مداحی رتبه ۵۱ کل – مانی کریمی رتبه ۵۴ کل – بردیا چراغلو رتبه ۵۸ کل – رسول سقری رتبه ۸۴ کل – رهبری سلوط رتبه ۹۶ کل

برگزاری آزمون های جامع علاوه بر ایجاد جو رقابت سالم میان دانش آموزان ، ابزاری را در اختیار مدیران مدارس قرار می دهد تا عملکرد بخش های مختلف مدرسه را به طور مستمر رصد نموده و در جهت رفع کاستی ها اقدام کنند. اگر چه در حال حاضر موسسات متعدد آموزشی ، مدعی برگزاری چنین آزمون هایی در مدارس کشور هستند اما غالب مدیران مدارس برتر کشور بر این باورند که آزمون های مذکور نتوانسته و نمی تواند پاسخگوی نیاز مدارس پیشرو باشد. دلایل مختلفی را می توان در این خصوص برشمرد که تمرکز موسسات بر افزایش جامعه آماری ، سطح نامتناسب آزمون و تعداد زیاد آزمون ها از آن جمله اند. در مجموع ، دلایل فوق ، مسئولین دبیرستان انرژی اتمی را بر آن داشت تا آزمونی مستقل و متناسب با شرایط مدارس برتر کشور راه اندازی نماید و طی یک فراخوان همه مدارس پیشرو کشور را جهت شرکت در این آزمون دعوت نماید. هدف دبیرستان از فراخوان مدارس پیشرو ، تعاون مدارس در برگزاری آزمونهای غیرانتفاعی مدرسه محور با ایجاد رقابت بین دانش آموزانی است که از حضور یکدیگر انگیزه مضاعف می یابند.

حضور دانش آموزان برتر

با توجه به آنکه استفاده کنندگان از خدمات مرکز آزمون ، همگی از مدارس برتر کشور می باشند ، گزارش های خروجی از روایی بالاتری نسبت به سایر آزمون ها برخوردار خواهد بود و نقاط ضعف و قوت دانش آموزان و دبیران را به خوبی نشان می دهد. هم اکنون حدود ۲۰۰ نفر از رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور سراسری در این آزمون شرکت می نمایند که در هیچ آزمونی نظیر ندارد. همچنین حدود ۸۵۰ نفر از دانش آموزان مدارس شرکت کننده ، در مرحله اول آزمون المپیاد کشوری پذیرفته شده اند که خود بیانگر میزان بالای حضور دانش آموزان برتر کشور در این آزمون است.

مقایسه نتایج با وضعیت مطلوب

اگر بپذیریم که یکی از کارکردهای اصلی آزمون ”مقایسه با وضعیت مطلوب“ است، بنابراین لازم است که در هر آزمون نقطه ای را به عنوان وضعیت مطلوب تعریف نماییم. نگاهی به نتایج چندسال اخیر دبیرستان سلام اسلام در کنکور سراسری نشان می دهد که این نتایج تا حد زیادی به حالت ثبات رسیده است و مقایسه سایر دانش آموزان با دبیرستان سلام اسلام می تواند اطلاعات مفیدی در خصوص جایگاه مدرسه و دانش آموزان در کنار ”رقبای اصلی“ ارائه نماید.

طراحی آزمون مشابه کنکور سراسری

با توجه به آنکه میانگین نمرات دانش آموزان این دبیرستان در کنکور سراسری ، تقریبا ثابت و یکنواخت بوده ، می توان در طراحی آزمون به نحوی عمل کرد تا ، آزمون خروجی تا حد بسیار زیادی مشابه کنکور طراحی گردد. ترکیب سوالات آزمون به شکلی است که نهایتا میانگین دانش آموزان در هر درس ، با تقریب اندکی به میانگین دانش آموزان در کنکور سال گذشته نزدیک باشد ، بدین ترتیب می توان مدعی شد که آزمون تا حد امکان مشابه آزمون کنکور سراسری طراحی شده است.

گزارشات مدرسه محور

یکی از اصلی ترین اهداف برگزاری آزمون های علمی دبیرستان ، آن است که علاوه بر کمک به دانش آموز در تشخیص نقاط ضعف و رفع آن ، بتواند مجموعه مدرسه را نیز در این مسیر یاری رساند. به عبارتی ، بر خلاف رویه معمول بسیاری از موسسات که دانش آموز را از ”مدرسه“ جدا می بینند ، آزمونهای علمی سلام اسلام با محوریت مدرسه بناشده و به همین جهت گزارشات نیز به گونه ای طراحی گردیده که این هدف را تحقق بخشد.

پشتیبانی مشاوران مدارس

ارتقاء سطح مدرسه ، جز با ارتقاء سطح ارکان اصلی آن میسر نیست.مدیران و مشاوران هر مدرسه ، از ارکان اصلی آن به شمار می روند.مدارس فعال برگزار کننده آزمون در طول سال تحصیلی امکان ارتباط مستقیم با مشاوران مجموعه و بازدید از دبیرستان ، به منظور انتقال تجربیات را خواهند داشت.

استفاده از خدمات سامانه کارسنج

شرکت کنندگان در آزمون ها می توانند از خدمات سامانه کارسنج که مخصوص پشتیبانی از مشاوران مدارس پیشرو طراحی شده بهره مند گردند. کارسنج ، سامانه ای تحت وب است که با بهره گیری از تجارب چندین ساله مشاوران مدارس برتر تهران ، ابزاری در اختیار مسئولین مدرسه قرار می دهد تا بتوانند علاوه بر ساماندهی فرایندهای مختلف مدرسه ، ارزیابی های دقیقی از اوضاع و شرایط ارکان مختلف مدرسه در دست داشته باشند..