جشنواره دانش آموزی مدکاپ

چهارمین دوره جشنواره ملی دانش آموزی “مدکاپ” در تاریخ ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه ۹۷ در دانشگاه شهید بهشتی – پردیس فنی شهید عباسپور برگزار می گردد

جشنواره دانش آموزی مدکاپ در سال ۱۳۹۳ با جمعیتی در حدود ۶۵۰ نفر دانش آموز با همکاری شهرداری منطقه ۴ در۳ محور در حوزه سازه های ماکارانی برگزار گردید. در سال اول این جشنواره بیش از ۴۵ مدرسه از ۵ استان تهران ، اصفهان ، قم و البرز درطی ۳ روز به رقابتی مهیج پرداختند. در سال ۱۳۹۴ با توجه به تجربیات قبلی در زمینه برگزاری جشنواره در نمایشگاه راه و شهرسازی تیم اجرایی برآن شد  که با گسترده کردن جشنواره به میزان هیجان جشنواره بیافزاید. از این رو دوره دوم جشنواره با همکاری دانشگاه علم و صنعت در آذر ماه سال ۹۴ با حضور بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز از بیش از ۱۲ استان کشور و بیش از ۸۰ مدرسه برگزار گردید. از نکات ویژه جشنواره برگزاری رشته های جدید نیلینگ و معماری در کنار سایر رشته های سازه های ماکارانی، هوافضا ، برنامه نویسی و سمینارهای علمی بود. در سال ۹۵ با همکاری مجدد دانشگاه علم و صنعت و همچنین اضافه کردن رشته های رباتیک و کمیکار به جشنواره تعداد شرکت کنندگان به بیش از ۳۰۰۰ دانش آموز از ۲۰ استان و ۱۱۰ مدرسه از کشور رسید.

مقام اول معماری ، مقام اول مسابقات برنامه نویسی ACM جشنواره دانش آموزی مدکاپ

دانش آموزان افتخار آفرین مقام های کسب شده به شرح زیر :

مقام اول مقالات پژوهشی معماری:  امیرسالار ناصری، سینا اتحادیه، مهیار دهقانی، سید رادین یونسی

مقام اول مسابقات  برنامه نویسی (ACM):   علی رضا کابلی

مسابقات در ۲۱ گرایش در رشته‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، سازه‌های ماکارونی، ماشین‌های کمیکار، ابرحباب، مسابقات آزمایشگاهی، بازی سازی، کامپیوتر و برنامه نویسی، ماشین گلدبرگ، آجرچینی، طراحی و چاپ سه بعدی، طراحی و ساخت معماری برگزار خواهد شد. دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم عموم مخاطبین این جشنواره را تشکیل خواهند داد.