مسابقات ربوکاپ جهانی – ژاپن ۲۰۱۷

ایده برگزاری ربوکاپ برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ توسط پروفسور آلن مک ورث از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا در مقاله‌ای تحت عنوان ربات‌های بینا مطرح شد که این مقاله در سال۱۹۹۳ در کتابی تحت عنوان «Computer Vision: System, Theory, and Applications» منتشر گردید. در همین زمان گروهی از محققان کشور ژاپن به بررسی امکانپذیری برگزاری مسابقه فوتبال ربات‌ها پرداختند که این بررسی‌ها منجر به تأسیس رقابتهای Robot J-League (که بعد به RoboCup تفییر نام داد) توسط پروفسور مینورو آسادا، یاسو کنیوشی و هیرواکی کیتانو شد. رقابتهای روبوکاپ در سال ۱۹۹۶ بصورت رسمی آغاز بکار کرد. این مسابقات به طور هرساله در کشورهای مختلف برگزار شده و رقابت‌های امسال آن در ژاپن برگزار خواهد شد.

حامیان مسابقه

FESTO  –  Flower Robotics  –  SoftBank Robotics  –  MathWorks  –  IEEE: Robotics & Automation Societ  –  Amazon Robotics  –  SONY  –  Toyota  –  brother  Panasonic  –  TIS INTEC Group  –   AZAPA  –  Rinnai  –  THK – TT West

تاریخ برگزاری:

۵ لغایت ۸ مردادماه ۱۳۹۶

محل برگزاری:

ناگویا، ژاپن

کسب مقام درلیگ شبیه ساز امدادگر مسابقات جهانی ربوکاپ ژاپن ۲۰۱۷

افتخار مقام دوم لیگ شبیه ساز امدادگر بخش دانشجویی توسط دانش آموزان: علیرضا آقایاری، کسری علی اکبر شیرازی، آرتین عزیزیان کسب گردید.

  • مسابقات ربوکاپ جهانی – ژاپن ۲۰۱۷ (مقام نخست – کواسپیس)
  • مسابقات ربوکاپ جهانی – ژاپن ۲۰۱۷(برگزیده مسابقات- کواسپیس مقدماتی- بهترین تیم تازه وارد)

بیست و یکمین دوره این دوره از رقابت ها در دو بخش کلی دانش آموزی و دانشجویی در پنج روز (۲۵ تا ۳۱ ژوئیه/۳ تا ۸ مرداد) دو روز برای مسابقات دانش آموزی و سه روز برای مسابقات دانشجویی انجام شد و روز آخر (۹ مرداد) نیز به سمپوزیوم شرکت کنندگان در این رویداد اختصاص دارد.
در مسابقات امسال سه هزار نفر و هزار و ۲۰۰ ربات از ۵۰ کشور و مهمترین تیم‌های رباتیک جهان؛ از جمله آلمان، آمریکا، ژاپن، پرتغال، هلند، مکزیک، چین، کره جنوبی، انگلیس، برزیل، ترکیه و ایران حضور داشتند.